Prontosan haavaloputuslahus 350ml

Haavapuhastuslahus ägedate ja krooniliste nahahaavade, I-II astme põletuste puhastamiseks, loputamiseks ja niisutamiseks.

Laos

Tootekood: 400415Kategooria:

Kirjeldus

Tootetutvustus, otstarve
Haavapuhastuslahus ägedate ja krooniliste nahahaavade, I-II astme põletuste puhastamiseks, loputamiseks ja niisutamiseks.

Puhastamiseks ja loputamiseks ning niisutamiseks ja dekontaminatsiooniks järgnevatel juhtudel: a) akuutsed haavad; traumaatilised haavad (nahalatseratsioonid, hammustused, lõikehaavad, lömastused), operatsioonihaavad, b) kroonilised haavad: lamatised, venoossed haavandid, diabeetilised haavandid, c) termilised ja keemilised haavad: I-II astme põletused, söövitused, d) kiiritusjärgsed haavad, e) fistulid ja abstsessid, f) uroloogiliste kateetrite, PEG-/PEJ-sondide ja stoomide sisenemisavad, g) stoomi ümbruse nahapinna puhastamine.
Operatsiooniaegseks haavade puhastamiseks ja loputamiseks. Instillatsiooniks haavade vaakumravi korral. Haavasidemete ja muude haavasidumisvahendite, näiteks kompresside, marli, haavapatjade, käsnade, hüdrofiibersidemete, alginaatsidemete, hüdrokolloidsidemete jmt. niisutamiseks ja haavasidumisvahendite vahetamise ajal, hõlbustamaks kinnikleepunud haavasidemete või muude haavasidumisvahendite eemaldamist.

Kasutamisjuhised
Haava bakterikoormuse vähendamiseks soovitatakse haava põhjalikult puhastada Prontosan® haavaloputuslahusega. Lahust tuleb kasutada lahjendamata kujul. Krooniliste haavadega patsiendid on sageli tundlikud temperatuurile, sel juhul võib lahust vahetult enne kasutamist soojendada kehatemperatuurini. Haavasidemed kattuvad sageli koorikuga ja jäävad haava pinna külge kinni. Kui haavaside eemaldatakse haava pealt kuivalt (ajanappuse tõttu), võib see põhjustada haavapõhja koekahjustust, mis pidurdab haava paranemist. Sidemete lahti leotamiseks tuleb neid immutada Prontosan® haavaloputuslahusega.

Koostisosade loetelu
Puhastatud vesi, 0,1% undetsüleenamidopropüülbetaiin, 0,1% polüaminopropüülbiguaniid (polüheksaniid).

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Prontosan® haavaloputuslahust ei tohi kasutada juhul, kui on teada, et patsient on allergiline või kui on alus kahtlustada allergiat lahuse mõne koostisosa suhtes. Lahust ei tohiks kasutada kesknärvisüsteemis või ajukelmetel, kesk- või sisekõrvas ega silmades. Mitte kasutada hüaliinkõhredel ja aseptiliste liigeseoperatsioonide käigus. Juhul, kui Prontosan® haavaloputuslahus ikkagi puutub kokku aseptilise kõhrega, tuleks seda viivitamatult loputada Ringeri (laktaadita) või füsioloogilise NaCl lahusega. Mitte kasutada koos anioonsete tensiididega, sest need võivad halvendada lahuse säilitavaid omadusi. Samuti ei tohi Prontosan® haavaloputuslahust kombineeridada muude haava puhastamiseks mõeldud seepide, salvide, õlide, ensüümide või muu taolisega. Kui selliseid aineid haavast eemaldatakse, siis tuleb tuleb kindlustada nende korralik väljaloputamine (nt NaCl lahusega).

Säilitamistingimused
Säilitada vastavalt kõlblikkusajale toatemperatuuril. Ühekordseks kasutamiseks mõeldud ampull ei ole taassuletav.

Seadme ja pakendi sisu
Selge, värvitu ja peaaegu lõhnatu vesilahus.

Tootja või tootja volitatud esindaja
B.Braun Medical AG, Seesatz 17, CH-6204 Sempach, Šveits. Turustaja: B. Braun Medical OÜ, Pilvetee 8, 12618 Tallinn, Eesti.

Päritoluriik
Šveits

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Prontosan haavaloputuslahus 350ml”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga